Elsősorban szenvedélybeteg hozzátartozók részére, illetve akik szeretnének egy új nézőpontot elsajátítani a mindennapi terheikkel való megküzdésben.
A szenvedélybetegséghez, de akár bármilyen életnehézséghez rengeteg stigma szokott társulni, amik gyakran nehezen kimondhatóak. Éppen ezért döntöttünk egy művészetterápiás eszközöket használó csoport megtartása mellett, ahol kevésbé direkt megosztásokra, feldolgozásokra van lehetőség az alkotás által.
A hathetes csoporton 11 fő vett részt, minden alkalom 1,5 órás volt. Vegyes korosztályú és élethelyzetű résztvevők voltak, azonban általánosan elmondható, hogy érezhető volt a tagok egymáshoz való kapcsolódása, rádöbbenése, hogy hasonló dolgokat élnek át a mindennapjaikban.
Minden alkalommal történt valamilyen alkotás, legyen szó képzőművészetről vagy irodalomról. A csoport által körbejárt témák a következők voltak: közös pontok (szóvirág alkotása), titkok és ahhoz kapcsolódó érzések (közös versalkotás), biztonságos hely (relaxáció után képzőművészeti alkotás), szerepek (vershez kapcsolódó aktivitás), függőség mese, életutam (útrajz). A változatos témáknak és technikáknak köszönhetően rengeteg dolog felszínre tudott kerülni a csoporton belül. A visszajelzések kifejezetten pozitívak voltak, a legtöbb résztvevő jelezte, hogy örülne, ha még több alkalom a rendelkezésre állt volna.
A foglalkozásra a lakosság és az egészségügyi szakdolgozók részéről is fogadunk résztvevőket.